Dermaroller

Dermaroller cildi gençleştirmeye sivilce izlerini gidermeye yarayan bir alettir. Dermaroller, üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu bir silindirdir. Özel olarak tasarlanmış bu iğneler sorunlu bölgeye uyarlandığında ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatır. İğnelerin açtığı kanamaya neden olmayan bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendin kendine tedavi süreci başlar. Vücut bu bölgede kolajen, büyüme faktörleri ve diğer yapıtaşı maddelerini yollar. Böylece cilt kendini onarır.

Derma roller aynı zamanda açtığı kanallar vasıtası ile uyguladığımız cilt bakım ürünlerinin 200 kat daha fazla emilmesini sağlar. Genel olarak; kırışıklar, ciltteki sarkmalar, elastikiyet kayıpları, akne çukurları, selülitler, çatlaklar, doğum izleri, saç dökülmeleri, lekeler için fayda sağlamaktadır.

Çizgileri hafifleterek cildin daha genç görünümünü sağlayan derma roller kullanım tekniği genç yaş grubuna da rahatlıkla uygulanabilen ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılabilen bir yöntemdir. Derma roller, cerrahi müdahale olmadan gençleştiren ince çizgilerin, kırışıklıkların, akne ve diğer sakarların azalmasını, derinin gerilmesini, selülit,doğum izleri ve derin çatlakların azalmasını, cilt lekelerinin giderilmesini, zamanla matlaşan cildi canlandırarak sağlıklı görünmesini sağlar.

Dermaroller, dünyada “mesaroller” ve “microneedling” isimleri ile de bilinmektedir. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak 192 adet çelik iğneden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı materyal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemli kriterlerdir.

Doğru kriterlerde hazırlanmış, klinik olarak test edilmiş, CE Belgeli ilk ve “orijinal” ürün Dermaroller’dır. 2000li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan son derece etkin bir medikal alettir.