Lazer Epilasyon

Cihazımız entegre soğuk hava üflemesi sayesinde ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentleri tarafından tutulmasında dolayı oluşabilecek, cilt üzerindeki yanık riskini azaltır.

Aynı zamanda acısız epilasyon uygulamasında en önemli faktördür. Epilasyon sonrası 5-10 dk. Bazen hassasiyet durumuna göre yarım saat süren kızarıklıklar olabilir. Lazer epilasyon kişinin kıl rengine, kalınlığına ve ten rengine göre değişen farklı seanslar olabilir. Siyah ve kalın kıllar lazer pigment yoğunluğunda dolayı daha iyi görür ve sonuca daha hızlı ulaşılır. Kıl rengi açıldıkça pigment oranı düşmesi sebebiyle istenilen sonuca ulaşmak daha fazla seans gerektirebilir.

Lazer epilasyon beyaz ve kızıl kılları pigment olmadığı için ışığı yansıtır. Lazer epilasyon var olan kılları yok eden yöntemdir. Ortalama 6-8 seans (vücut ve kıl durumuna göre değişiklik gösterebilir.) arasında olabilir. Kişide bulunabilecek hormon bozukluğu uygulama seans sayısını arttırabilir. Bu nedenden ötürü ileri ki dönemlerde, vücutta henüz kıl üretmemiş ama kıl üretme potansiyeline sahip kıl hücreleri bulunmaktadır. Herhangi bir ilaç kullanımı ya da hormonal değişiklik nedeniyle bu hücreler yeni kıl üretebilir. (Erkekteki testosteron hormonu dolayısıyla yeni kıl oluşumu daha çok gözlenmektedir.)

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

*vücut keselenmemeli

*Aşırı sıcağa maruz kalınmamalı

*Özellikle yüz bölgesi güneşten korunmalı ve güneş koruyucusu kullanılması tavsiye edilmektedir.

*Solarium’a gidilmemeli.

*Cildi tahriş edici peelling uygulamalarından kaçınılmalıdır.

*Cilt kuru bir yapıdaysa nemlendirilmesine özen gösterilmelidir..

Kimler Lazer Uygulaması Yaptıramaz;

Hamileler, kanser hastaları, kalp pili olanlar, diyabet hastası olanlar, roaccutane kullananlar, epilepsi hastalığı olanlar.( Doktor tarafından izin verildiği takdirde uygulama yapılabilir.)