Kavitasyon

KAVİTASYON NEDİR?

Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-6 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir.

Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.
Ultra kavitasyon liposuctiondan hangi özellikleri ve avantajları nelerdir?
Liposuctiondan veya abdominoplasti yani karın germe denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir.
Ultra kavitasyon avantajları: Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.
Erkeklere de bu uygulamalar; Tabi ki erkeklerde bu uygulamalar rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.
Sonuç alabilmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada nelere dikkat edilmeli;
Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle beraber nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultra kavitasyon sonrası, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin haricinde özel bir çaba gerekmez. İlk seanstan itibaren yağlı bölgeden elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. Günden itibaren görülebilir.

Kaç seans uygulama gerekir; Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıkla 4-8 seans arasında uygulanır. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

Kimlere yapılmaz; Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklar.

Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde. Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması halinde hamilelerde. Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde kullanılamaz. Düşük frekanslı ultrason dalgaları. Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudun yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakla ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere lan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.


Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından işlem sonrası yağdan ve şekerden fakir beslenme genel zayıflamaya da yardımcı olur.

İşlem sonrası yürüyüş yapmak işlemin etkilerinin daha hızlı ortaya çıknasına katkı sağlar