Karbon Peeling

Q Switched Nd Yag Lazer ile yapılabilen karbon peeling ile kollajen dokuyu canlandırma, cildi tazelemek yenilemek hem ağrısız hemde kalıcı sonuçlar verebilmektedir.

Yaş, cinsiyet gözetmeksizin herkes için uygulanabilen yöntem, ortalama yarım saat sürüyor ve Hemen günlük yaşama dönmenizi olanaklı kılmaktadır. Ağrı ve sızıya yol açmayan, enjeksiyonsuz yapılan yöntemin uygulama sayısı, ciltteki soruna göre en az 1 en fazla 10 seans şeklinde olmaktadır. Her cilt tipinde uygulanabilen karbon peeling, güneşin bıraktığı lekeler, ciltteki akneler, sivilce izleri, eskiyen kolejen tabakası, çevresel ve genetik pek çok faktörün olumsuz etkisini çok kısa sürede ortadan kaldırmakta ve tek uygulama sonrasında dahi cilde parlaklık kazandırabilmektedir.

Karbon peeling sonrasında yoğun sorunu olmayan ciltlerde tedavi sonrasında hemen pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin anında açılması, porların hemen sıkılaştığının göze çarpmakta, leke probleminin çok olduğu kişilerde ise sonuçlar biraz zaman alabilmektedir.

KARBON PEELİNG UYGULAMASI NASIL YAPILIYOR?

Karbon peeling uygulamasında ilk adım, hastanın cildi iyice temizlendikten sonra ince bir tabaka karbon kremi sürülmesiyle başlanmakta ve sonrasında 10 dakika beklenmektedir. Ardından tıbbın bu alandaki üstün teknolojik cihazı olan “Q Switched Nd Yag Lazer” cihazı sayesinde karbon partiküller, ciltteki gözeneklerin içine atışlar yapılarak gönderilmektedir. Hastada uygulama esnasında sadece hafif bir sıcaklık artışı olmakta ve tüm cilt yüzeyi tamamlanıncaya kadar işleme devam etmektedir. Karbon peeling uygulama toplam yarım saat sürmektedir.

Hastalar, uygulama sonrasında günlük yaşamına dönebilmektedir. Uygulama sonrasında kişinin özel bir bakım uygulaması gerekmemekte, ancak güneş korumasına özen gösterilmesi istenmekte ve ciltte yanık kızarıklık yada kabuklanma görülmemektedir.

Cilde uygulanan krabon peelingde, ısı artışı dolayısıyla derideki kolejen yapılar uyarılıyor ve kolejen yapılar uyarıldığında da ciltte toparlanma oluyor. Ciltteki sarkmalar, toparlanıyor. Ani patlama sırasında gözenekler içerisinde refleks olarak kapanma oluşuyor. Uygulama sonrasında hastanın cildindeki geniş gözenekler kapanıyor. Bunların dışında cildin üst kısmındaki tabaka da bir miktar soyulmaktadır. Kimyasal peelinglere benzer bir etki oluşturulduğu için cilt yenileniyor. Uygulama ile özellikle akne ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesini oturtularak, akne sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

İlk uygulama sonrasında dahi ciltte belirgin sıkılaşma gözeneklerin kaybolduğu belli olurken uygulama en fazla 10’ar gün arayla 10 seans yapılabiliyor. Bu kürden sonra, ortalama 1-1-5 yıl birkez daha bir uygulama ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulamanın , ciltte yağ dengesinin oturtulması, aknelerin ortadan kaldırılabilmesi için 10’ar gün arayla 5 seans, melazma denilen lekelerin giderilmesi için 10 gün arayla 10 seans ve cilt canlandırılması için peeling olarak ise tek seans yeterli olmaktadır